Superpesis ottelut 2018

PVMKloOtteluTulos
Harjoitusottelut
Pe 12.1.14.00PattU - KeKi 0-1 (4-4,0-1)
Pe 19.1.14.00PattU - KeKi 1-1 (7-3,1-1)
Pe 26.1.14.00PattU - KeKi1-0 (5-5,2-1)
Halli-SM
Su 11.2.16.00JymyJyssit - PattU 2-0 (12-5,1-0)
La 17.2.15.30PattU - SoJy1-0k (2-2,3-3,1-0)
Su 25.2.13.30Lippo - PattUOuluhalli
Superpesis
To 10.5.17.00KiPa - PattU
Su 13.5.17.00PattU - HP
Ke 16.5.18.00PattU - ViVe
Pe 18.5.18.00IPV - PattU
To 24.5.18.00PattU - KoU
Su 27.5.16.00SoJy - PattU
Ti 29.5.18.00JymyJussit - PattU
To 31.5.18.00PattU - KaMa
Ti 5.6.18.00Lippo - PattU
La 9.6.17.00PattU - KPL
Ti 12.6.18.00PattU - Ankkurit
La 16.6.16.00KaMa - PattU
Su 17.6.16.00Tahko - PattU
Ti 19.6.18.00PattU - IPV
Ti 26.6.18.00JoMa - PattU
To 28.6.18.00PattU - JoMa
Ti 3.7.18.00KPL - PattU
Ke 4.7.18.00HP - PattU
Su 8.7.17.00PattU - Tahko
Ti 10.7.18.00PattU - KiPa
To 12.7.18.00KoU - PattU
La 14.7.15.00Ankkurit - PattU
Ti 17.7.18.00PattU - JymyJussit
Pe 20.7.18.00PattU - Lippo
Su 22.7.16.00ViVe - PattU
To 26.7.18.00PattU - SoJy

Runkosarjassa pelataan kaksinkertainen alkusarja. Runkosarjan jälkeen 7 parasta jatkaa ylempään jatkosarjaan ja 7 joukkuetta alempaan jatkosarjaan. Jatkosarjat pelataan yksinkertaisena sarjana.

1-7 sijoille runkosarjassa sijoittuneet joukkueet pääsevät automaattisesti pudotuspeleihin ja alemman jatkosarjan voittaja pääsee kahdeksantena joukkueena mukaan pudotuspeleihin.

Superpesiksen koko otteluohjelman löydät täältä

Joukkueet 2018:

Alajärven Ankkurit = Ankkurit
Haminan Palloilijat = HP
Hyvinkään Tahko = Tahko
Imatran Palloveikot = IPV
Kankaanpään Maila = KaMa
Kiteen Pallo = KiPa
Koskenkorvan Urheilijat = KoU
Kouvolan Pallonlyöjät = KPL
Oulun Lippo Pesis = Lippo
Seinäjoen JymyJussit = JymyJussit
Sotkamon Jymy = SoJy
Vimpelin Veto = ViVe

MiiluAreena kaikki ottelut 2017

PVMKloSarjaKotiVierasTulos
La 12.5.16.00MSSPattUNapa-Pesis
Su 13.5.12.00NSSPattUKeKi
Su 13.5.17.00MSUPattUHP
Ke 16.5.18.00MSUPattUViVe
La 19.5.16.00MSSPattUSoJy
To 24.5.18.00MSUPattUKoU
La 26.5.16.00MSSPattUKeKi
Su 27.5.13.00NSSPattUNapa-Pesis
To 31.5.18.00MSUPattUKaMa
Su 3.6.15.00NSSPattUHP-K
La 9.6.17.00MSUPattUKPL
Su 10.6.13.00MSSPattUSiKi
Ti 12.6.18.00MSUPattUAnkkurit
Ti 19.6.18.00MSUPattUIPV
To 21.6.18.00NSSPattUOuhu
Ma 25.6.18.00NSSPattUMuPS
Ke 27.6.18.00MSSPattUYK
To 28.6.18.00MSUPattUJoMa
Su 8.7.17.00MSUPattUTahko
Ti 10.7.18.00MSUPattUKiPa
Su 15.7.13.00MSSPattUIiU
Ti 17.7.18.00MSUPattUJymyJussit
Ke 18.7.18.00NSSPattUKPK
Pe 20.7.18.00MSUPattULippo
Ke 25.7.18.00MSSPattULippo
Ke 25.7.18.00NSSPattUOsVa
To 26.7.18.00MSUPattUSoJy
Su 29.7.13.00MSSPattUSuomRa
Ti 7.8.18.00NSSPattULipottaret

BSM = B-poikien SM-sarja
MSU = Miesten Superpesis
NSS = Naisten Suomensarja
MSS = Miesten Suomensarja