Superpesis ottelut 2017

PVMKloOtteluTulos 
La 6.5.15.00Kankaanpää - Raahe0-1
Su 14.5.15.00Koskenkorva - Raahe 1-0
Pe 19.5.18.00Raahe- Hyvinkää 2-0
Su 21.5.15.00Raahe - Vimpeli 0-1
Ke 24.5.18.00Joensuu - Raahe 2-0
To 25.5.16.00Kouvola - Raahe 1-0
Su 28.5.15.00Raahe - Imatra 2-1k
Ti 30.5.18.00Seinäjoki - Raahe 2-0
Pe 2.6.18.00Raahe - Alajärvi 1-2s
Ti 6.6.18.00Raahe - Oulu 2-1k
Pe 9.6.18.00Raahe - Sotkamo 0-1
Su 11.6.16.00Kitee - Raahe 2-0(pelataan
Juvalla)
Pe 16.6.18.00Raahe - Kempele 0-2
Su 18.6.17.00Raahe- Joensuu 0-2
Ti 20.6.18.00Alajärvi - Raahe 0-2
To 29.6.18.00Raahe - Kouvola -
To 6.7.18.00Imatra - Raahe -
Su 9.7.16.00Sotkamo - Raahe -
Ti 11.7.18.00Oulu - Raahe -
Pe 14.7.18.00Vimpeli - Raahe -
Su 16.7.17.00Raahe - Koskenkorva -
Ti 18.7.18.00Hyvinkää - Raahe -
Pe 21.7.18.00Raahe - Seinäjoki -
Su 23.7.17.00Raahe - Kitee -
Ti 25.7.18.00Kempele - Raahe -
To 27.7.18.00Raahe - Kankaanpää -

Runkosarjassa pelataan kaksinkertainen alkusarja. Runkosarjan jälkeen 7 parasta jatkaa ylempään jatkosarjaan ja 7 joukkuetta alempaan jatkosarjaan. Jatkosarjat pelataan yksinkertaisena sarjana.

1-7 sijoille runkosarjassa sijoittuneet joukkueet pääsevät automaattisesti pudotuspeleihin ja alemman jatkosarjan voittaja pääsee kahdeksantena joukkueena mukaan pudotuspeleihin.

Superpesiksen koko otteluohjelman löydät täältä

MiiluAreena kaikki ottelut 2017

PVMKloSarjaKotiVierasTulos
Su 14.5.13.00MSSRaaheSuomussalmi
Su 14.5.17.00NSSRaaheYlihärmä
Pe 19.5.18.00MSURaaheHyvinkää
Su 21.5.15.00MSURaaheVimpeli
Ti 23.5.18.00BSMRaaheJoensuu
La 27.5.16.00NSSRaaheVähäkyrö
Su 28.5.15.00MSURaaheImatra
To 1.6.18.00NSSRaaheVimpeli
Pe 2.6.18.00MSURaaheAlajärvi
Ti 6.6.18.00MSURaaheOulu
Ke 7.6.18.00NSSRaaheHaapajärvi
Pe 9.6.18.00MSURaaheSotkamo
La 10.6.13.00MSSRaaheOulu
Ke 14.6.14.00MSSRaaheSotkamo
Pe 16.6.18.00MSURaaheKempele
La 17.6.16.00NSSRaaheIlmajoki
Su 18.6.17.00MSURaaheJoensuu
Ke 21.6.18.00BSMRaaheSotkamo
To 22.6.18.00BSMRaaheKuopio
To 29.6.18.00MSU_RaaheKouvola
Ke 5.7.18.00NSSRaaheSievi
La 8.7.13.00MSSRaaheRovaniemi
La 15.7.16.00NSSRaaheSeinäjoki
Su 16.7.17.00MSURaaheKoskenkorva
Ma 17.7.18.00BSMRaaheAlajärvi
Ke 19.7.18.00MSSRaaheKempele
Pe 21.7.18.00MSURaaheSeinäjoki
La 22.7.13.00MSSRaaheIi
Su 23.7.17.00MSURaaheKitee
To 27.7.18.00MSURaaheKankaanpää
Ma 31.7.18.00NSSRaaheLapua
Ti 1.8.18.00MSSRaaheKannus
To 3.8.18.00NSSRaaheOulainen
Pe 4.8.18.00BSMRaaheYlivieska
La 5.8.13.00MSSRaaheSimo
La 12.8.13.00BSMRaaheHalsua
To 17.8.17.30BSMRaaheOulu

BSM = B-poikien SM-sarja
MSU = Miesten Superpesis
NSS = Naisten Suomensarja
MSS = Miesten Suomensarja