Superpesis ottelut 2018

PVMKloOtteluTulos
To 10.5.17.00KiPa - PattU
Su 13.5.17.00PattU - HP
Ke 16.5.18.00PattU - ViVe
Pe 18.5.18.00IPV - PattU
To 24.5.18.00PattU - KoU
Su 27.5.16.00SoJy - PattU
Ti 29.5.18.00JymyJussit - PattU
To 31.5.18.00PattU - KaMa
Ti 5.6.18.00Lippo - PattU
La 9.6.17.00PattU - KPL
Ti 12.6.18.00PattU - Ankkurit
La 16.6.16.00KaMa - PattU
Su 17.6.16.00Tahko - PattU
Ti 19.6.18.00PattU - IPV
Ti 26.6.18.00JoMa - PattU
To 28.6.18.00PattU - JoMa
Ti 3.7.18.00KPL - PattU
Ke 4.7.18.00HP - PattU
Su 8.7.17.00PattU - Tahko
Ti 10.7.18.00PattU - KiPa
To 12.7.18.00KoU - PattU
La 14.7.15.00Ankkurit - PattU
Ti 17.7.18.00PattU - JymyJussit
Pe 20.7.18.00PattU - Lippo
Su 22.7.16.00ViVe - PattU
To 26.7.18.00PattU - SoJy

Runkosarjassa pelataan kaksinkertainen alkusarja. Runkosarjan jälkeen 7 parasta jatkaa ylempään jatkosarjaan ja 7 joukkuetta alempaan jatkosarjaan. Jatkosarjat pelataan yksinkertaisena sarjana.

1-7 sijoille runkosarjassa sijoittuneet joukkueet pääsevät automaattisesti pudotuspeleihin ja alemman jatkosarjan voittaja pääsee kahdeksantena joukkueena mukaan pudotuspeleihin.

Superpesiksen koko otteluohjelman löydät täältä

Joukkueet 2018:

Alajärven Ankkurit = Ankkurit
Haminan Palloilijat = HP
Hyvinkään Tahko = Tahko
Imatran Palloveikot = IPV
Kankaanpään Maila = KaMa
Kiteen Pallo = KiPa
Koskenkorvan Urheilijat = KoU
Kouvolan Pallonlyöjät = KPL
Oulun Lippo Pesis = Lippo
Seinäjoen JymyJussit = JymyJussit
Sotkamon Jymy = SoJy
Vimpelin Veto = ViVe

MiiluAreena kaikki ottelut 2017

PVMKloSarjaKotiVierasTulos
Su 14.5.13.00MSSRaaheSuomussalmi
Su 14.5.17.00NSSRaaheYlihärmä
Pe 19.5.18.00MSURaaheHyvinkää
Su 21.5.15.00MSURaaheVimpeli
Ti 23.5.18.00BSMRaaheJoensuu
La 27.5.16.00NSSRaaheVähäkyrö
Su 28.5.15.00MSURaaheImatra
To 1.6.18.00NSSRaaheVimpeli
Pe 2.6.18.00MSURaaheAlajärvi
Ti 6.6.18.00MSURaaheOulu
Ke 7.6.18.00NSSRaaheHaapajärvi
Pe 9.6.18.00MSURaaheSotkamo
La 10.6.13.00MSSRaaheOulu
Ke 14.6.14.00MSSRaaheSotkamo
Pe 16.6.18.00MSURaaheKempele
La 17.6.16.00NSSRaaheIlmajoki
Su 18.6.17.00MSURaaheJoensuu
Ke 21.6.18.00BSMRaaheSotkamo
To 22.6.18.00BSMRaaheKuopio
To 29.6.18.00MSU_RaaheKouvola
Ke 5.7.18.00NSSRaaheSievi
La 8.7.13.00MSSRaaheRovaniemi
La 15.7.16.00NSSRaaheSeinäjoki
Su 16.7.17.00MSURaaheKoskenkorva
Ma 17.7.18.00BSMRaaheAlajärvi
Ke 19.7.18.00MSSRaaheKempele
Pe 21.7.18.00MSURaaheSeinäjoki
La 22.7.13.00MSSRaaheIi
Su 23.7.17.00MSURaaheKitee
To 27.7.18.00MSURaaheKankaanpää
Ma 31.7.18.00NSSRaaheLapua
Ti 1.8.18.00MSSRaaheKannus
To 3.8.18.00NSSRaaheOulainen
La 5.8.13.00MSSRaaheSimo
Ti 8.8.18.00BSMRaaheOulu
La 12.8.13.00BSMRaaheHalsua
Ti 15.8.17:30BSMRaaheYlivieska

BSM = B-poikien SM-sarja
MSU = Miesten Superpesis
NSS = Naisten Suomensarja
MSS = Miesten Suomensarja